• Artiklite avaldamine, refereerimine või kopeerimine autori nõusolekuta ükskõik millistes meediaväljaannetes on keelatud.
  • info@kukelaul.ee
Kirjutised
Imede ime leidis oma õnnetu lõpu

Imede ime leidis oma õnnetu lõpu

Värskelt küpsenud kakuke ei osanud uneski näha, et leiab oma saatusliku lõpu punapea kõhus vaid loetud tunnid peale lauljakarjääri algust.

Eile hommikupoolikul juhtus Mustametsas üks iseäranis lugu. Muhe Mati palus oma kaasalt hommikusöögiks värsket kakukest. Jahuriismetest ja veest hoolivate kätega voolitud saiatoode sai üsna ruttu küpseks ning oli peagi aknalaual jahtumas, kui ühtäkki võttis hoo sisse ning pani veerema metsa poole.

„Mõelda vaid, kui kenasti see vahva sell laulis,“ ohkas Mustametsa Jänes pisaraid tagasi hoides. Tema sõnul lõõritas kakuke sellest, kuidas memm ta hoolivate kätega valmis tegi. „Ilmselt seetõttu saigi ta omale elu sisse,“ nentis pikk-kõrv.

„Selline imede ime ja nüüd siis selline lõpp,“ nuuksus Mustametsa Karu. Tema sõnul ei kohta nende metsas just tihti laulukakukesi. „Ma tean küll, et teistele halba soovida ei ole ilus, kuid ma loodan, et säärane huligaan ei ela meie seas enam pikalt,“ põrutas mesikäpp viimaks.

„Mis ma teha sain, kui mul hommikust saati kõht korises,“ pareeris Mustametsa Rebane. Tema sõnul ei soovinud ta muud, kui vaid kuulda paremini kakukese imelist laulu ning seetõttu kutsuski viimase omale keele peale istuma. „Edasine juhtus nii äkki, et on raske täpselt meenutadagi,“ selgitas reinuvader ning lisas, „Silme ees läks mustaks ning instinktid said seekord minust võidu.“

Hommikul tühja kõhuga jäänud Muhe Mati pöördus politseisse, kellelt loodab õigluse jalule seadmist. Prokuratuuri pressiesindaja Libe Kala ütles, et juhtumi üksikasjad on alles selgitamisel ning seetõttu ei saa ta hetkel seda kommenteerida.


Artikkel valmis 12.09.2021 Tartu Ülikooli Pärnu kolledži “Suhtlus meediaga ja sissejuhatus ajakirjandusse” aine raames. Ülesande eesmärk oli kirjutada uudislugu tuntud muinasjutu ainetel.

 

Päise pilt: Pixabay.com

Jaga lehte